Haber
Forumdan yararlanmak için üye olunuz
Haber
Forumdan yararlanmak için üye olunuz
Haber
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Haber

Gündem haberleri

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Talabani o sözlerinden çark etti

YazarMesaj
Haberinolsun
Administratör
Administratör
Haberinolsun

Ruh hali : sakin
Rep gücü : 1511
Rep puanı : 21

Talabani o sözlerinden çark etti Empty
MesajKonu: Talabani o sözlerinden çark etti   Talabani o sözlerinden çark etti EmptyCuma Nis. 03, 2009 10:55 am

Talabani o sözlerinden çark etti TalabaniikucukkkCumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sonrası yapılan ortak açıklamada "PKK ya silahı bıraksın ya da Irak topraklarını terk etsin" diyen Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, sözlerinin yanlış anladıldığını söyledi. Kuzey Irak'ta KDP lideri Mesut Barzani ile bir araya gelen Talabani, "Sözlerime bütünlüklü olarak bakıldığında öyle demediğim ortaya çıkar" dedi. "Ben dağdaki kardeşlerime silahlı mücadele döneminin bittiğini anlatmak istedim" diyen Talabani, "Eğer ısrarla silahlı mücadele yöntemi benimseniyorsa kendi dağları var. Orada mücadelelerine devam edebilirler. Çünkü biz silahlı mücadele yürütürken kendi topraklarımızda yürüttük demek istedim" şeklinde konuştu.

Bu arada Talabani ile yaptığı toplantı sonrasında açıklama yapan Mesud Barzani de Türkiye'deki yerel seçimlerin sonuçları ile ilgili, "Genel olarak bütün Türk milletini, özellikle de Kürt milletini, kutladığını" söyledi.
http://haberinolsun.yetkinforum.com

Talabani o sözlerinden çark etti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TALABANİ'DEN SÜRPRİZ